Striekané izolácie

STRIEKANÁ PENOVÁ IZOLÁCIA

Striekaná penová izolácia
Striekaná izolácia EXY = celoživotná úspora energií.
čo to je striekaná izolácia úspora - veľká devíza striekaných izolácií najkvalitnejšie zatepľovanie domov, budov - striech zdravotne nezávadné izolovanie rýchlosť pri striekanej izolácii Striekané izolácie, lacno
čo to je striekaná izolácia úspora - veľká devíza striekaných izolácií najkvalitnejšie zatepľovanie domov, budov - striech zdravotne nezávadné izolovanie rýchlosť pri striekanej izolácii

Čo to je striekaná izolácia

Čo je to striekaná izoláciaStriekaná izolácia (PUR izolácia) vystupuje ako lepšia alternatíva oproti tradičným na Slovensku používaným spôsobom izolácie striechstien dutín. Jedná sa o moderný, ekologický a sofistikovaný systém zatepľovania, ktorý spočíva vo využívaní špeciálnej technológie. Vďaka nej je dvojzložková zmes zahrievaná, zmiešavaná a následný výsledok procesu (izolačná pena) sa nanáša na potrebné miesta prostredníctvom striekacej pištole.

Takéto izolovanie striekaním peny je určené najmä na tepelnú izoláciu stien, stropov a podkroví (krovov) rodinných domov či priemyselných budov a hál. Jednou z jej výhod je, že nástrekom sa zabezpečí vyplnenie všetkých medzier a štrbín, čím sa zabráni tvorbe tepelných mostov. Taktiež vďaka tomu, že pena ako izolant má otvorenú bunkovú štruktúru, umožňuje prestup vodných pár, čo zabraňuje udržiavaniu vlhkosti a tým hnitiu či prehrdzaveniu konštrukcie.


ZATEPĽUJEME S ŇOU

- krovy rodinných domov,
- haly a priemyslené budovy,
- chylupy,
- garáže,
- priečky z OSB dosiek alebo sadrokartónu,
- iné.

 So striekanou izoláciu dosiahnete vysokú úsporu energie za prijateľné náklady!

Ako to funguje

Celý proces zatepľovanie je veľmi rýchly a pre Vás jednoduchý. Na realizáciu sa používajú hadice, ktoré sú ukončené pištoľou na samotný nástrek peny na dané miesta. Teda do priestoru nevstupuje zbytočná technika a príslušenstvo, ktoré by mohlo poškodiť priestory a ostatné zariadenia. 
Po nanesení tenkého nástreku na podklad (krov, stena, podlaha,...) pena expanduje (zväčší objem až 100 krát). Následne po pár minútach vzniká tepelnoizolačná vrstva, ktorú je možné následne zrezávať a upravovať na potrebnú hrúbku a tvar.

Striekaná penová PUR izolácia EXY = riešenie izolácie raz a navždy