Striekaná penová PUR izolácia Crossin® = riešenie izolácie raz a navždy

Čo je striekaná izolácia

Striekaná izolácia (PUR izolácia) vystupuje ako lepšia alternatíva oproti tradičným na Slovensku používaným spôsobom izolácie striech, stien a dutín. Jedná sa o moderný, ekologický a sofistikovaný systém zatepľovania, ktorý spočíva vo využívaní špeciálnej technológie. Vďaka nej je dvojzložková zmes zahrievaná, zmiešavaná a následný výsledok procesu (izolačná pena) sa nanáša na potrebné miesta prostredníctvom striekacej pištole.

Takéto izolovanie striekaním peny je určené najmä na tepelnú izoláciu stien, stropov a podkroví (krovov) rodinných domov či priemyselných budov a hál. Jednou z jej výhod je, že nástrekom sa zabezpečí vyplnenie všetkých medzier a štrbín, čím sa zabráni tvorbe tepelných mostov. Taktiež vďaka tomu, že pena ako izolant má otvorenú bunkovú štruktúru, umožňuje prestup vodných pár, čo zabraňuje udržiavaniu vlhkosti a tým hnitiu či prehrdzaveniu konštrukcie.

S pur izoláciu zatepľujeme:

So striekanou izoláciu dosiahnete vysokú úsporu energie za prijateľné náklady!

Ako to funguje

Celý proces zatepľovanie je veľmi rýchly a pre Vás jednoduchý. Na realizáciu sa používajú hadice, ktoré sú ukončené pištoľou na samotný nástrek peny na dané miesta. Teda do priestoru nevstupuje zbytočná technika a príslušenstvo, ktoré by mohlo poškodiť priestory a ostatné zariadenia. Po nanesení tenkého nástreku na podklad (krov, stena, podlaha,...) pena expanduje (zväčší objem až 100 krát). Následne po pár minútach vzniká tepelnoizolačná vrstva, ktorú je možné následne zrezávať a upravovať na potrebnú hrúbku a tvar.